Alūksnes jaunieši ir paraugs citiem.

Pagājušo piektdien, 24. Janvārī, pēc tam kad nedēļas sākumā Latvijas Olimpiskā komiteja bija izziņojusi oimpiešu sarakstu, nolēmu doties uz Alūksni – pilsētu no kuras nāk 3 olimpieši: 2 biatlonisti, ieskaitot Andreju Rastorgujevu, un viens bobslejists.

Viesojoties Alūksnes novada vidusskolā

Savu viesošanos sāku ar vizīti Alūksnes novada vidusskolā. Tikšanās laikā ar skolas direktori Ilzi Līviņu un viņas vietnieci izglītības jomā Silvu Zariņu, pārrunājām dažādus jautājumus par izglītības nozari valstī, kā arī Alūksnes novada vidusskolas absolventu izvēli attiecībā uz izglītības turpināšanu pēc vidusskolas. Tikšanās laikā ar 11.klases un 12.klases audzēkņiem pastāstīju, kā tad īsti notiek darbs Saeimā, darbs komisijās un mācību nolūkos veicām arī nelielus grozījumus Izglītības līkumā. Biju gandarīts uzzinot, ka audzēkņi ir uzcītīgi un mērķtiecīgi attiecībā uz saviem nākotnes plāniem, īpaši attiecināt to varētu uz izglītību.

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas zāle

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zāle

Tā kā viena no jomām, kurai Saeimā pievēršu īpašu vērību ir sporta nozare un tās interešu aizstāvēšana, tad izmantoju iespēju tikties arī ar  Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktori Līgu Tomsoni ar kuru pārrunājām reģiona jauniešu sporta iespējas un sasniegumus. Līga ieskicēja arī pāris sāpīgākas aktualitātes, galvenokārt, attiecībā uz sporta būvju tehnisko stāvokli, to noslodzi un izvietojumu. Bērnu un jauniešu sporta izglītībai ir jābūt vienai no valsts prioritātēm, kam līdz šim ticis pievērsts pārāk maz uzmanības. Man bija liels prieks dzirdēt, ka Alūksnes sporta skolas jaunie biatlonisti februāra baigās startēs jauniešu biatlona sacensībās ASV un basketbola komandai ir ievērojami sasniegumi savā līgā. Saistībā ar basketbolu kopā ar sporta skolas direktori nonācām īdz idejai, ka Saeimas basketbola komanda varētu viesoties uz basketbola maču Alūksnē ar domes deputātiem, centīsimies šo ideju īstenot.

LEGO robotikas pulciņa puiši

Spēlējot džambas (Āfrikāņu bungas)

Dienas beigās, lai gūtu priekšstatu par jauniešu iespējām neformālajā izglītībā un iespējām iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, nolēmu paviesoties Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, kur tikos ar jaunatnes lietu metodiķi Ilzi Zvejnieci. Apskatot centra telpas tiku pie iespējas pabungot uz džambas (Āfrikāņu bungas), kā arī satiku puišus, kas darbojas LEGO robotikas pulciņā, lieki piebilst, manā bērnībā nekas tāds nebija pieejams. Jauniešu centrā ir pieejami vairāk kā desmit dažādi pulciņi, un to daudzveidība piesaista vairāk nekā 600 bērnu un jauniešu, kas, manuprāt, ir retums Latvijā. Domāju, ka Alūksnes novada jauniešu sasniegumi sporta un vispārējās izglītības jomā un viņu iesaiste radošās ārpusskolas aktivitātēs ir paraugs citām Latvijas pilsētām, ko nevar atstāt bez ievērības.

Paldies viesmīlīgajiem Alūksniešiem par uzņemšanu un uz drīzu tikšanos!

Leave a comment

Your comment