Viesošanās Madonā

Piektdien 12. aprīlī Madonā viesojās neatkarīgais Saeimas deputāts Jānis Upenieks, lai klātienē iepazītos ar pilsētu un tās sasniegumiem. Deputāts Madonu apmeklēja akcijas „Atpakaļ uz skolu 2013” ietvaros, kuras laikā, atzīmējot Eiropas dienu, Saeimas deputāti dodas uz dažādām Latvijas skolām, lai jauniešiem stāstītu par savu darbu un ES.

Deputāts satikās gan ar Madonas valsts ģimnāzijas, gan Madonas pilsētas 1. vidusskolas vecāko klašu skolniekiem, iepazīstinot viņus ar Saeimas darbu un mudinot jauniešus apzināties savu atbildību un iespējas. Savukārt ar skolu vadību tika pārrunātas izglītības nozares problēmas un aktualitātes.

Madonas 1. vsk.

„Jaunieši ir pilsētas spogulis, un Madona pamatoti var lepoties ar savu jauno paaudzi! Biju patīkami pārsteigts gan par jauniešu zināšanām,
gan pienākuma apziņu un spēcīgo viedokli. Viņi nekautrējās uzdot arī neērtus jautājumus!” uzsver deputāts.

 

Tāpat vizītes ietvaros deputāts tikās ar Madonas sporta skolas pārstāvjiem, lai iepazītos ar sporta iespējām un nozari pilsētā, kā arī apskatīja pilsētas sporta centru! Skolas direktors Voldemārs Šmugais deva iespēju apmeklēt arī iespaidīgo Smeceres sila slēpošanas un biatlona sporta bāzi, kurā jau tuvākos gados varētu notikt arī starptautiska mēroga sacensības. „Būtiski būtu, lai šai sporta bāzei tiek piešķirts valsts sporta bāzes statuss, kas dotu jaunas iespējas kompleksa attīstībai!” tā deputāts.

„Madona nav ļoti liela pilsēta, tomēr neskatoties uz to, tas nav traucējis madoniešiem paveikt ļoti daudz,” uzsver deputāts.

Tiekoties ar bērnu un jauniešu centra direktori Gunitu Kļaviņu un Mūzikas skolas pārstāvi Ingrīdu Gailīti

Vizīte Madonā tika noslēgta ar Bērnu un jauniešu centra apmeklējumu, kā arī vizītēm Madonas Mūzikas skolā un Mākslas skolā! Madonas bērnu un jauniešu centra vadītāja Gunita Kļaviņa iepazīstināja deputātu ar visām Madonas jauniešu plašajām ārpusskolas aktivitāšu iespējām un potenciālu, norādot uz daudzajiem Madonas bērnu un jauniešu sasniegumiem arī valsts mērogā! Savukārt mūzikas skolas un Mākslas skolas apmeklējuma laikā deputāts iepazinās gan ar bērnu mākslas darbiem, gan Mūzikas skolas plašo arhīvu! Tāpat ar mākslas skolas direktori Mariku Zeimuli un Mūzikas skolas pārstāvi Ingrīdu Gailīti tika pārrunātas pilsētas bērniem aktuālas lietas, kā arī Madonas kultūras dzīve.

Atpakaļceļā uz Rīgu deputāts devās cauri Vecpiebalgai, lai klātienē iepazītos ar katastrofālo ceļu stāvokli, kas šobrīd ir galvenā problēma gan Madonā, gan visā Latvijā. „Ceļu jautājums ir aktuāls visiem, ko jutu tiekoties arī ar madoniešiem. Protams, ka ceļu stāvoklis ir nepiedodams! Valstij ar steigu jāmeklē ilgtermiņa risinājumi, lai situāciju glābtu! Bedrīšu lāpīšana ir tikai īstermiņa situācijas pielabošana. Ceļi ir ekonomikas asinsrite – ja nav ceļu, tad attīstība nav iespējama!” tā Jānis Upenieks.

Leave a comment

Your comment