Dienas deputāta tests: Jānis Upenieks (ZRP)

Jānis Upenieks

Motivācija

Kāpēc Jūs gribat būt Saeimas deputāts?

Motivāciju iesaistīties man dod nespēja samierināties ar pašreizējo valsts ekonomisko un sociālo stāvokli, kam par pamatu ir profesionalitātes un godīguma trūkums valsts varas īstenošanā. Pašlaik politikā ir nepieciešams arī manas paaudzes redzējums.

Mērķi

Nosauciet divus konkrētus mērķus, kurus vēlaties sasniegt, esot deputāts.

Mans pirmais mērķis ir interneta attīstība un veiksmīgāka izmantošana valsts pārvaldes sistēmā, lai gan pašvaldību, gan saeimas vēlēšanas, gan valstij svarīgu lēmumu pieņemšana būtu iespējama internetā. Otrs mērķis ir naudas un atsevišķu cilvēku ietekmes mazināšanas uz jebkādu no varām. Viens no punktiem mūsu partijas politisko reformu programmā ir deputātu imunitātes mazināšana.

Kompetence

Kuras Jūsu kompetences ļauj būt Saeimas deputātam?

Savas teorētiskās zināšanas esmu ieguvis Rīgas Ekonomikas augstskolā un pusgadu studējot ārzemēs Kazahstānā, praktizējies ekonomikas, finanšu un biznesa administrācijas sfērās. Zināšanas esmu spējis papildināt, strādājot starptautiskos uzņēmumos GE Money Bank un Oriflame Kazahstānā. Ar savām sabiedriskajām aktivitātēm esmu spējis pilnveidot savas organizatoriskās iemaņas, atbildību un spēju cilvēcīgi sarunāties ar cilvēkiem un tautu.

Pieejamība

Kādā veidā jūs atskaitīsieties par Saeimā padarīto?

Tā kā mans elektorāts ir vairāk jaunieši, visefektīvākais veids atskaitīties ir interneta vidē, sociālajos medijos.

Rekomendācijas

Kuri trīs cilvēki, kas nav jūsu partijas biedri un radinieki, jūs varētu rekomendēt darbam Saeimā?

Kā pirmo es nosaukšu Latvijā pazīstamu režisoru un aktieri Jāni Vingri, otrā ir Rīgas Ekonomikas augstskolas prorektore Diāna Pauna, un trešais ir Hārvarda universitātes un Latvijas izlases beisbola treneris Kristaps Aldiņš.

Valoda

Kā vērtējat savas latviešu valodas zināšanas?

Tā ir mana dzimtā valoda, un to es zinu labāk par jebkuru citu valodu.

Skaidrība par pagātni

Jūs samērā nesen esat sācis darba gaitas. Cik liela ir lielākā mēnešalga, ko esat saņēmis?

Strādājot Stendera ziepju fabrikā par finanšu analītiķi, un šī alga bija Ls 650 pirms nodokļu nomaksas.

Patriotisms

Kā esat pierādījis, ka esat Latvijas patriots?

Pirmkārt, ar savām izvēlēm profesionālajā karjerā, jo pēc studijām Kazahstānā man piedāvāja atbildīgu darbu uzņēmumā Oriflame, finanšu sfērā. Es sapratu, ka negribu strādāt citā valstī, kā tikai Latvijā. Es gribu lai Latvijā uzaugtu mani bērni, mazmazbērni un šeit strādāt. Otrkārt, es cenšos cienīt un reklamēt Latviju ar tās simboliku, svinīgos pasākumos nekautrējos dziedāt himnu, vilkt latviešu tautastērpu, nest Latvijas karogu. Esmu Latvijas beisbola izlases pārstāvis un uzskatu par lielu godu pārstāvēt Latviju ārpus valsts.

Zināt satversmi

Vai satversmē ir noteikta pilsēta, kurā jānotiek Saeimas sēdēm?

Jā, tā ir Rīga, taču ja ir nepārvarams spēks, ārkārtas gadījumos ir iespējams vietu pārcelt (Atbilde ir pareiza – red.)

Sabiedrība pirmajā vietā

Ko saprotat ar jēdzienu “strādāt sabiedrības labā”?

Atbalstīt, pieņemt un attīstīt tādus likumus, domas idejas, kas palīdz un atvieglo dzīvi vairākumam sabiedrības. Diemžēl dzīvē ir iekārtots tā, ka miljons cilvēku iegūs, simtam nāksies no kaut kā atteikties.

 

Saite uz pilno interviju video: http://www.diena.lv/diena-tv/politika/dienas-deputata-tests-janis-upenieks-zrp-13899886

 

(Izraksts no avīzes Diena, 25. augusts 2011)

 

Comments (1)

eskorte jenter OsloSeptember 17th, 2012 at 17:02

Liels stuff no sava upenieks.lv , vīrietis. IVE lasīt jūsu stuff pirms un youre pārāk laba. Es mīlu to, ko jūs esat got šeit, mīlēt to, ko youre saka un kā jūs to sakāt. Jūs padara izklaidējošu un jūs joprojām izdodas saglabāt to gudri. Es aprunāt gaidīt, lai uzzinātu vairāk no jums. Tas ir tiešām liels blog..

Leave a comment

Your comment